Relacja z Akcji Ekologicznej „Wymień na kwiatki swoje elektrogratki”

wpis w: Bez kategorii | 0

W dniach 13-17 maja w siedzibie Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej odbyła się niezwykła akcja ekologiczna pod hasłem „Wymień na kwiatki swoje elektrogratki”. Akcja cieszyła się olbrzymią frekwencją, co przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Wiele osób po raz pierwszy miało okazję dowiedzieć się, gdzie znajduje się nasze centrum oraz jakie prowadzimy działania.

Ta inicjatywa okazała się świetną okazją do posprzątania domów z małogabarytowych elektrośmieci które w godzinach od 10 do 16 RCEE zamieniało na symboliczne, ale piękne kwiaty. Rośliny zostały dostarczone przez Centrum Ogrodnicze „Zielony Świat Ogrodu”, które zaoferowało nam swoją pomoc oraz szeroki wybór pięknych i świeżych kwiatów.

Podczas akcji udało nam się zebrać aż 700 kg małogabarytowych elektroodpadów. Była to nasza akcja pilotażowa, ale już teraz wiemy, że zaprosimy Was do udziału w niej ponownie w przyszłym roku.

Wśród uczestników znalazły się zarówno osoby prywatne, jak i placówki oświatowe oraz harcerze. Kwiaty posłużyły do ozdabiania przestrzeni prywatnych i publicznych, z czego jesteśmy szczególnie dumni.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wsparcie. Do zobaczenia za rok!