Wiosenny spacer edukacyjny 2024r. „Odkrywamy Karkonosze”

W sobotę, 18 maja, w ramach Wiosennych Spacerów Edukacyjnych „Odkrywamy Karkonosze”, wyruszyliśmy na wycieczkę edukacyjną w Karkonosze. Wydarzenie zostało zorganizowane wspólnie przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu oraz Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze”.

Mimo deszczowej pogody, nasi wędrowcy nie dali się zniechęcić. Pod opieką przewodnika sudeckiego, Teresy Fierkowicz, pokonaliśmy ponad 11 km z Jakuszyc na Halę Szrenicką, a następnie do Szklarskiej Poręby. Trasa, choć wymagająca, dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń i pozwoliła na bliższe poznanie przyrody Karkonoszy.

Teresa Fierkowicz dzieliła się z uczestnikami ciekawostkami na temat fauny i flory regionu, a także opowieściami o historii Karkonoszy. Spacer był nie tylko fizycznym wyzwaniem, ale również okazją do zdobycia nowej wiedzy i zrozumienia wartości ochrony przyrody.

Wszystkim naszym dzielnym uczestnikom i uczestniczkom serdecznie dziękujemy za wspólne wędrowanie oraz za wytrwałość w pokonywaniu trudów deszczowej pogody.

„Wiosenne spacery edukacyjne” skierowane są do osób dorosłych, rodzin z dziećmi, seniorów i wszystkich zainteresowanych odkrywaniem wspaniałości naszego regionu. Są to wędrówki z ekologami, przewodnikami, leśnikami o różnej trudności i zróżnicowanej tematyce.

Udział w wydarzeniu wzięło 36 osób. Spacer finansowany był ze środków Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej Oddziału MiPBP w Lubaniu.