Relacja z Wycieczki Edukacyjnej Seniorów z Koła Instruktorów ZHP „Korzenie” do Karkonoskiego Parku Narodowego

wpis w: Bez kategorii | 0

19 kwietnia 2024 roku seniorzy z Koła Instruktorów ZHP „Korzenie” w Lubaniu odbyli inspirującą wycieczkę edukacyjną do Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego „Pałac Sobieszów”. Wycieczka była wyjątkową okazją do zgłębienia wiedzy na temat przyrodniczego bogactwa Karkonoszy oraz historycznych aspektów regionu.

Uczestnicy mieli okazję obejrzeć dwie fascynujące wystawy dotyczące środowiska przyrodniczego Karkonoszy.

Wystawa „Klimatyczne Karkonosze”:

Seniorzy mogli stać się obserwatorami i badaczami różnych zjawisk przyrodniczych występujących w Karkonoszach. Doświadczyli zmienności pogody, odwiedzili las nocą i udali się na wędrówkę przez wszystkie piętra roślinne Karkonoszy. W sali z „Kinem Zjawisk Pogodowych” uczestnicy obejrzeli pasjonujące widowisko prezentujące wschód i zachód słońca, burzę, zamieć śnieżną, widmo Brockenu oraz proces powstawania tęczy.

Wystawa „Pałac Sobieszów”:

Skupiona wokół rodu Schaffgotschów, którzy w swoich majątkach prowadzili gospodarkę leśną i podejmowali próby ochrony karkonoskiej przyrody. Uczestnicy poznali historię rodu oraz ich wkład w ochronę naturalnego dziedzictwa Karkonoszy.

W wydarzeniu wzięło udział 20 osób, które z entuzjazmem uczestniczyły w zwiedzaniu i aktywnie angażowały się w przygotowane atrakcje.

Wycieczka do Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego „Pałac Sobieszów” była nie tylko pouczająca, ale również pełna emocji i niezapomnianych wrażeń. Seniorzy z Koła Instruktorów ZHP „Korzenie” mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat przyrody Karkonoszy oraz historii regionu, co z pewnością przyczyniło się do umocnienia ich więzi z tym wyjątkowym miejscem.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników za aktywny udział i wspaniałą atmosferę podczas całej wycieczki. To wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci jako inspirujący przykład, jak edukacja przyrodnicza może łączyć pokolenia i budować świadomość ekologiczną.