Relacja z Warsztatów Ekologicznych „Kreatorzy Dobrej Energii” prowadzonych przez Krzysztofa Pokorskiego (Ekocentryk)

wpis w: Bez kategorii | 0

W dniach 21-23 maja w powiecie lubańskim odbyły się warsztaty ekologiczne prowadzone przez Krzysztofa Pokorskiego, znanego jako Ekocentryk

Organizatorem wydarzenia było Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej (RCEE), które zaprosiło uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz 1-3 szkół ponadpodstawowych z powiatu lubańskiego

Warsztaty obejmowały szeroki zakres tematów związanych z ekologią. Krzysztof Pokorski, z wieloletnim doświadczeniem w edukacji ekologicznej, wprowadził uczestników w świat rozsądnych eko-nawyków, społecznej odpowiedzialności biznesu, empatii i inteligencji emocjonalnej.

Warsztaty „Kreatorzy Dobrej Energii”, były niezwykle kreatywnym i angażującym doświadczeniem dla wszystkich uczestników.

Podczas tych warsztatów uczestnicy mieli okazję:

– Poznać Mechanizmy Działania OZE: Dzięki klockom konstrukcyjnym mogli zrozumieć, jak działają turbiny wiatrowe i wodne, ogniwa paliwowe oraz panele fotowoltaiczne.

– Eksperymentować z Energią: Każdy uczestnik samodzielnie testował różne formy odnawialnych źródeł energii, co pozwoliło na praktyczne poznanie ich działania.

– Analizować Korzyści i Konsekwencje: Młodzież miała możliwość porównania zalet i wad różnych źródeł energii, co prowadziło do głębszego zrozumienia ich wpływu na środowisko i społeczeństwo.

Dzięki warsztatom młodzież z powiatu Lubańskiego zyskała nie tylko wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii, ale także zrozumiała znaczenie ekologicznych nawyków w codziennym życiu. Warsztaty Ekocentryka udowodniły, że edukacja ekologiczna może być angażująca i pasjonująca, a nauka przez doświadczenie jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na przekazywanie wiedzy.

Dziękujemy Krzysztofowi Pokorskiemu za przyjazd do naszego miasta i przeprowadzenie warsztatów oraz uczniom i nauczycielom za czynny udział w warsztatach.