Potyczki sportowe „Rower z pasją” 2016r.

Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności oraz Europejskiego Dnia bez Samochodu Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej wraz ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w dniu 23 września zorganizowało potyczki sportowe „Rower z pasją”. Jak wskazuje nazwa imprezy głównym bohaterem był rower, na którym uczestnicy potyczek musieli pokonać na czas rowerowy tor przeszkód. „Rower z pasją” jest imprezą integracyjną przeznaczoną dla dzieci niepełnosprawnych oraz uczniów szkół masowych. To doskonała zabawa dla wszystkich uczestników, którą RCEE zorganizowało już po raz trzynasty.

Gośćmi przybyłymi na potyczki był Pan Arkadiusz Słowiński Burmistrz Miasta Lubań oraz Pan Jan Aleksandrowicz Naczelnik Wydziału Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Lubaniu.

Imprezę otworzył happening przygotowany przez uczniów Gimnazjum nr 3 w Lubaniu pod hasłem tegorocznej kampanii „Inteligentny transport. Silna gospodarka” oraz pokaz tańca Zumba.  

Na rowerowym torze przeszkód, rozegrane zostały konkurencje indywidualne na czas. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci plecaków, sprzętu sportowego oraz elementów odblaskowych w ramach akcji „Jestem widoczny”.

W potyczkach uczestniczyły:

Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu,

Szkoła Podstawowa nr 3 w Olszynie,

Gimnazjum nr 3 w Lubaniu,

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Lubaniu,

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaniu.

Oto zwycięzcy potyczek:

Kategoria I Szkoły Podstawowe kl. I – III: Kacper Sawicki – SP nr 4 w Lubaniu, Natalia Wieczorek – SP nr 4 w Lubaniu, Amelia Kusio – SP nr 4 w Lubaniu.

Kategoria II Szkoły Podstawowe kl. IV – VI:  Daria Wróbel – SP nr 3 w Olszynie, Kamil Replin – SP w nr 3 w Olszynie, Kacper Danielewski – SP nr 4 w Lubaniu.

Kategoria III Szkoły Gimnazjalne i Ponadgimnazjalne kl. I-III: Arek Romańczuk ZSP w Lubaniu, Kuba Kowalewski – Gim nr 3 w Lubaniu, Beniamin Lewy – Gim nr 3 w Lubaniu.

Wyróżnienia otrzymali:

Kategoria I kl. I – III: Michał Szachowicz – SP nr 4 w Lubaniu, Michał Szczepański – SOSW w Lubaniu, Julia Pasternak – SP nr 4 w Lubaniu.

Kategoria II kl. IV –VI: Kacper Odziemkowski – SP nr 3 w Olszynie, Wiktor Wyrzykowski – SP nr 4 w Lubaniu, Bartek Kaczmarczyk – SOSW w Lubaniu.

Kategoria III kl. I- III Gim i Pg.: Maciej Kowalski – Gim nr 3 w Lubaniu, Emil Turek – SOSW w Lubaniu, Mateusz Lechman – Gim nr 3 w Lubaniu.

Serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy nagrodzonym.